Helena Kurzweillová

Cítím se jako průvodkyně světem emocí a potřeb. Fascinuje mě moudrost lidského těla a těší mě ji objevovat. Podobně velké dobrodružství pro mě představuje i naše komunikace a lidské chování vůbec. Obojí je těsně spjaté s naším emocionálním světem, tedy s naším tělem. Na cestu do vnitřní džungle si s sebou beru spolehlivého průvodce, jakými je koncept Nenásilné komunikace.

Jsem kouč, lektor, facilitátor. Mám ráda tanec, pohyb, hory, vzduch a lidskou nenásilnou upřímnost. Sním o světě, v němž mají lidé jasno o své jedinečnosti a jejich cílem je proto spolupráce, ne boj. Tím, co umím, dávám této vizi život.

Motto: "Vládnout sobě je největším vladařským uměním." Seneca


Anotace přednášky:

Proč se nám někdy nedaří se domluvit?

Komunikace je nástrojem vzájemného dorozumění. Jsou ale situace, v nichž se to příliš nedaří. Snažíme se a i přes to může být dokonce hůř. Proč? Co můžeme dělat jinak?

Tyhle otázky si kladu podstatnou část svého života. Nacházím na ně odpovědi v konceptu Marshalla Rosenberga Nenásilná komunikace a také ve vědeckých poznatcích o tom, jak my lidé fungujeme. Obojí mi pomáhá měnit mé komunikační návyky tak, aby byl můj život více o porozumění a radosti ze společně strávených chvil s dětmi i dospělými, než o napětí a nepohodě. Chci se s vámi podělit o má poznání.

Anotace workshopu:

Jak vyjádřit hranice v komunikaci s dětmi - Nenásilná komunikace v praxi

Potřebují děti hranice? Je skutečně nutné je nastavovat? Pokud ano, jak to udělat, aby to bylo bez úsilí i násilí?

Zvu vás ke společnému zamyšlení na téma hranic ve výchově. Budeme společně zkoumat toto téma a také si prakticky vyzkoušíme, jak nám mohou být ku pomoci principy Nenásilné komunikace.