Jiří Sehnal

Jiří Sehnal ředitel základní školy

podporovatel metody Feuersteinova instrumentálního obohacování

Je představitelem základní školy ze Svitav. Školy, kde se rozhodli implementovat metodu Feuersteinova instrumentálního obohacování přímo do výuky. Sám říká, že je z běžné devítileté školy, jakých je v naší zemi tisíce. A možná právě proto považuje jejich zkušenosti za inspirativní.

Na konferenci se představí v přednášce Tipy a triky jak implementovat novou metodu do školy a povede workshop Ukázková hodina metody instrumentálního obohacování.


Anotace přednášky:

Tipy a triky jak implementovat novou metodu do školy

na příkladu instrumentálního obohacování a ZŠ Svitavy

Mnoho různých cest může vést k úspěchu. Avšak všechny dobré ideje, originální metody a inovativní přístupy potřebují i dobré manažerské vedení, aby mohly vykvést a následně přinést žádané plody.

Anotace workshop: 

Ukázková hodina FIE

O metodě (15 min) základní informace o historii a vzniku metody. Příběh R. Feuersteina po stránce jeho působení v diagnostice (LPAD), speciální pedagogice (práce s dětmi s Downovým syndromem) a psychologii (spor s J. Piagetem). Protnutí rovin v pedagogické postupy, které jsou dnes, ve 21. století, tak žádané pro svoji individualitu přístupu, respekt a aktuálnost potřeby.

Ochutnávka práce (75 min)na účastníky čeká práce s instrumenty. Sami se stanou klienty, kteří hledají odpovědi na otázky, které vyplynou z aktivit. Půjde o konkrétní činnost, konkrétní úkoly a na vlastní zkušenost ochutnané působení lektora FIE.